Design Drive Lauku Šarms 2009

Dutch Design Week 2009

photo: www.rijada.lv

DMY Berlin 2009


photo: designeast.eu

Cēsīs jauna kinētiskā skulptūra Ziedošs koks

foto: Cēsu novada pašvaldība

Šonedēļ Cēsīs, skvērā Uzvaras bulvāra un Noliktavas ielas krustojumā uzstādīta cēsnieka Andra Tereško kinētiskā skulptūra „Ziedošais koks”.

Netradicionālā skulptūra, kuras krāsainās metāla ziedlapas vējā šūpojas un ņirb, piesaista garāmgājēju uzmanību un vilina bērnus skriet cauri tās zariem.

Metāla kinētiskā skulptūra „Ziedošais koks” gatavota speciāli skvēram, kas tika rekonstruēts 2007.gadā. Veidojot skvēru, bijušais Cēsu ainavu arhitekts Jānis Sirlaks bija plānojis, ka tajā jābūt kādai tieši Cēsu mākslinieka radītai skulptūrai. „Iepazīstoties ar dizainera un dizaina objektu mākslinieka Andra Tereško darbiem, sapratu, ka tieši kāds no viņa darbiem iederētos vietā, kur pilsētnieki ikdienas steigā iziet cauri, pat nepaceldami galvas. Tagad redzu, ka ikkatrs garāmgājējs pagriež galvu uz Ziedošā koka pusi un piestāj, lai to aplūkotu. Tas arī bija mans mērķis – apstādināt kaut uz mirkli ikdienas steigu un radīt pārmaiņas cēsnieku gaitās,” atzīst Jānis Sirlaks.

Skulptūras autors Andris Tereško skaidro, ka Ziedošo koku radījis speciāli šim skvēram, ņemot vērā tā izvietojumu un ainavu. „Savā darbā atspoguļoju ziedēšanas procesu, tāpēc izveidoju to tā, lai 21 ziedlapa vējā kustoties un rotējot radītu ziedoša koka iespaidu. Man prieks, ka skulptūra patīk bērniem un liek apstāties steidzīgiem garāmgājējiem,” Andris Tereško.

Andris Tereško ir dizaineris, kurš strādā ar metālu, rada interjera priekšmetus, mēbeles, vēja rādītājus, dārza un vēja skulptūras.

Sagatavojusi Ieva Karlsberga, Cēsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Design Drive izstāde Cēsīs

Foto: Gints Mālders

Design Drive

Foto: www.rijada.lv

Dizaineru projekts Design Drive un Design Store ir veidots ar mērķi radīt latviešu dizaina produktu lietošanas kultūru, veicināt latviešu dizaina pieejamību plašākai sabiedrības daļai, vairot Latvijas ražotāju izpratni par dizaina instrumentu un dizainera nozīmīgo lomu konkurētspējīgu produktu radīšanā.

Advertisements
%d bloggers like this: